Dzięki Woli Justowskiej możemy podziwiać prawdziwe oblicze Krakowa. Na pewno po zetknięciu z rzeźbami oraz innymi obiektami będziemy mogli powiedzieć, że to właśnie Kraków jest wart odwiedzenia i nie są, to tylko puste słowa. Najwięcej takich rzeźb oczywiście znajdziemy w parku Decjusza. Jest, to element wilii znajdujący się bezpośrednio w Woli Justowskiej.
Park został wraz z willą założony w roku 1935. Zaprojektowali go włoscy architekci ci sami, którzy zajmowali się Willą Decjusza. Niestety, park ucierpiał w dużej części poprzez wybuch 1 wojny światowej. W trakcie jej trwania wiele drzew znajdujących się w obiekcie przestało istnieć. Odbudowę tego miejsca rozpoczęto dopiero parę lat do wojnie, wtedy uzupełniono braki. Dzisiejszy park zajmuje, zaledwie 10 ha powierzchni. Jest, to prawie 3 razy mniej niż w momencie jego otworzenia. Jedyne drzewa jakie się zachowały, to graby oraz lipy reszta drzew znajdujących się w Parku jest stosunkowo młoda.
Na terenie parku znajdziemy także pamiątkowy pomnik Fryderyka Chopina. Autorem tego obiektu jest Bronisław Chromy, który jest także autorem innego pomnika Piwnicy pod Baranami. Od 1995 na terenie parku znajduje się także fundacja Bronisław Chromy art jest to hołd dla autora tych wszystkich rzeźb jakie znajdują się w parku są one naprawdę niezwykłe i, dlatego też warto się tym zainteresować, bo warto Wola Justowska jeszcze nie raz nas zachwyci.
Więcej na ten temat możecie przeczytać na wola-justowska.pl.